Robot Süpürge Seçmek İçin İpuçları

Robot Süpürge Seçmek İçin İpuçları

Son yıllarda robot süpürgeler evlerimizin en popüler unsurlarından biri haline geldi. Tüm evi süpüren akıllı bir cihaza sahip olmanın avantajları oldukça fazla. Bu cihazlar her şeyi daha iyi organize etmemize olanak sağlarken, bizi temizlik görevinden de kurtarıyor. Ve bu sadece evi süpürme meselesi de değil. Günümüzün akıllı süpürgeleri işlerini günün belirli saatlerinde yapabiliyor, hatta evin belirli alanlarını süpürmeye odaklanabilecek şekilde programlanabiliyor. Peki, verimli ve işlevsel bir robot süpürge almak için neleri bilmek gerekir? İşte robot süpürge seçmek için ipuçları!

Robot Süpürgenin Boyutu

Robot süpürgelerin büyük çoğunluğu benzer bir boyuta sahiptir. Yine de robot süpürge boyutları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü cihaza evinizde bir alan ayıracaksınız. Ürünün yüksekliğine bakmanız yararlıdır. Bu, süpürge evinizi temizlerken bazı ev mobilyalarının altından geçip geçmeyeceğini belirleyecektir.

Robot Süpürge Pil Gücü

Robot elektrikli süpürgenin evinizin her yerine gitmesi gerekecek. Bu yüzden bunun için yeterli pil gücüne sahip olması önemlidir. Genel olarak bu cihazlar, şarjları bittiğinde yerlerine geri dönerler ve şarj edildikten sonra görevi tamamlamadıkları taktirde tekrar dışarı çıkarlar. Buna rağmen, satın aldığınız robotun özerkliğini bilmek gerekir.

Haritalama Sistemi

Günümüzde akıllı olmayan ve evin haritasını çıkarmayan bir robot elektrikli süpürgeye rastlamanız nadirdir. Ancak eski model veya ikinci el bir robot süpürge alacaksanız, buna dikkat etmenizde yarar vardır. Haritalama sistemleri, evinizin haritasını çıkarmaya, farklı odaları ve kullanışlı alanları tanımaya olanak sağlayacaktır. Bu şekilde örneğin, yalnızca bir odayı temizlemesini isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

HEPA Filtrelerin Entegrasyonu

Robot süpürgelerde yaygın bir özelik de HEPA filtrelerdir. Bu özellik bazı robotlarda olmayabilir. HEPA filtresi, vakumlama işlemi sırasında toz parçacıklarının ve diğer alerjenlerin yok olmasını sağlayarak havayı daha temiz tutar.

Zemin Tipi ve Halı Varlığı

Bir robot süpürge alacaksanız, zemin tipinizde iyi çalıştığını görmek önemlidir. Ayrıca halılarla uyumluluğu da son derece mühim bir detaydır. Robot süpürgeniz her türlü zemine ve halı tipine uyum sağlayabilmelidir. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan robot süpürgenizin her yere tırmanabildiğinden emin olmuş olursunuz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.