Hangi Robot Süpürgeyi Almalıyım?

Hangi Robot Süpürgeyi Almalıyım?

Bir elektrikli süpürgeye sahip olmanın ev bakımını çok daha hafif bir iş haline getirdiğine şüphe yok. Sonuçta sadece bir düğmeye basmanız yeterli. Sonrasında evinizi süpürmekle tek başına robot süpürgeniz ilgilenir. Peki, hangi robot süpürgeyi alacağınıza nasıl karar verebilirsiniz? Robot süpürgeler hakkında bilmeniz gereken detayları öğrenerek, seçim sürecini daha kolay hale getirebilirsiniz.

Robot Süpürgelerin Faydaları

Robot süpürge seçimi hakkında bilgi paylaşmadan evvel, robot süpürgelerin faydalarından bahsedelim. Robot süpürge kullanmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir:

·         En önemli faydası gözetimsiz çalışmasıdır. Tek yapmanız gereken onu programlamak ve zamanlayıcıyı belirli bir zamanda temizlemeye başlayacak şekilde ayarlamak.

·         Eller serbesttir. Herhangi bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Bu da onu ağır hizmet tipi süpürgelere oranla daha avantajlı hale getirir.

·      Oldukça az bakım gerektirir. Güçlü ve dayanıklı olacak şekilde tasarlandığından, iyi çalışmasını sağlamak için toz kutusunu boşaltmanız veya torbayı düzenli olarak değiştirmeniz yeterlidir.

·         Temizlik zamanını istediğiniz zaman planlamanıza olanak tanır. Evinizi her gün temizlemek için belirli bir saat ayarlaması yapabilirsiniz.

Robot Süpürge Tasarımı

İyi bir robot süpürge seçmek söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de tasarım olmaktadır. Büyük çoğunluğu düzleştirilmiş silindirler olan robot süpürgeler, markaya ve modele göre çeşitli boyut ve tasarımlarda olabilir. Robot süpürgenin karşılaştığı engeller ile nasıl başa çıkabileceğini belirleyen şey yüksekliği ve tekerleklerinin boyutudur.

Daha hacimli ve daha büyük tekerleklere sahip olan robot süpürgeler daha kalın halıları daha iyi vakumlayabilir. Ancak koltuk ve çeşitli mobilya altlarına girerken zorluk yaşayacakları nettir. Bu yüzden evinizin durumuna göre bir seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Örneğin, halılarınız inceyse, koltuk ve mobilya altları dar ise daha ince tasarımlı bir robot süpürge almalısınız.

Robot Süpürgenin Temizleme Kapasitesi, Filtre Gücü

Türü ve markası ne olursa olsun bir robot süpürge iyi bir temizleme kapasitesine ve yüksek filtre gücüne sahip olmalıdır. Robot süpürgenin kiri emme yoluyla tutması ve kabında kapalı olarak biriktirmesi önemlidir. Bu sayede kolay ve etkili bir temizlik işleminin gerçekleşmesi mümkün olabilecektir. Aynı zamanda ürünün HEPA filtre içermesi de alanın temizliği ve hijyeni bakımından önemlidir. Robot süpürge seçiminde bu tarz detaylara da dikkat ederek doğru bir satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.